Zaznacz stronę

IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 29 maja 2016
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSK

1. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca – Odpust Parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy do licznego udziału.

2. We wtorek, 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00.
 

3. Od środy 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Od niedzieli do czwartku w ramach nabożeństw zapraszamy na procesje eucharystyczne w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty, Marianki, Ministrantów, dzieci I Komunijne.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci.

5. W czwartek, 2 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, po Mszy o godz. 18.00, błogosławimy małe dzieci oraz święcimy wianki i zioła.
 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W I czwartek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 9.00. Następne odwiedziny chorych we wrześniu.

7. W I piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi I piątkowej od godz. 16.30 -18.00. W tym dniu o godz. 12.00 w naszym kościele swoją Mszę Prymicyjną odprawi wywodzący się z naszej parafii ks. Tomasz Gawlik CM – misjonarz św. Wincentego a Paulo, który 2 tygodnie temu przyjął w Krakowie święcenia kapłańskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy dziękczynnej, za dar powołania ks. Tomasza. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. O godz. 18.00 Msz św. z okazji Uroczystości NSPJ pod przewodnictwem o. Wacława Królikowskiego SJ. Zapraszamy na tą Mszę młodzież gimnazjalną przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z indeksami.
Przypominamy, że w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W I sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

9. Dziś po każdej Mszy Św. zapraszamy na domowe wypieki z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów na rekolekcje młodzieży i ŚDM-y. Po Mszy Św. o godz. 11:30, zapraszamy dzieci do ogrodu na małą niespodziankę.
Zachęcamy również do włączenia się w akcję „Adoptuj Pielgrzyma”, której celem jest sfinansowanie przyjazdu i pobytu na czas ŚDM pielgrzymów pochodzących z ubogich krajów. Rozprowadzane są cegiełki – bluzy i koszulki jezuickiego projektu MAGIS 2016 w cenie 100 i 30 zł. Za okazaną pomoc już dziś składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 

10. W przyszłą niedzielę (5 czerwca) odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Posłańca Serca Jezusowego

 

Skip to content