Zaznacz stronę

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 31.01. 2016

 

1.W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2.Zapraszamy osoby dorosłe na katechezy prowadzone przez wspólnotę neokatechumenalną. Odbywają się one w każdy poniedziałek i środę o 19.00 w kaplicy pod kościołem. Wejście od ulicy Curie Skłodowskiej.

3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00. Przynieśmy ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Zbiórka do puszek jest przeznaczona na Siostry Klauzurowe.

5. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła.

6. W czwartek 4 lutego przed południem odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian.
W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00, Msza św. dla dzieci.
W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP

Dziękujemy za modlitwę i pomoc. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 

Skip to content