Zaznacz stronę

II NIEDZIELA WIELKANOCY- CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3 kwietnia 2016
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Na placu kościelnym zostanie dziś przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W poniedziałek, 4 kwietnia na godz. 8.45 prosimy o przyjście mężczyzn, którzy mogą pomóc w demontażu Grobu Pańskiego.

5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć książki wyjaśniające Pismo Święte znanego biblisty, Ojca Franciszka Siega z Colegium Bobolanum w Warszawie. Książki tłumaczą wiele faktów, sytuacji, szczegółów, dotyczących życia i działalności Pana Jezusa, które nie były do końca wyjaśnione.
Pozwala to rozwijać osobistą refleksję nad tekstami Pisma Św. oraz lepiej kształtować swoją postawę wiary. Książki nie mają ściśle naukowego charakteru – lecz są napisane w przystępnej formie, są przeznaczone dla szerszego grona czytelników. Książki są rozprowadzane przez wydawcę dlatego ceny są obniżone o 50%. Oprócz tych książek można nabyć inne książki ewangelizacyjne.

7. Próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla młodzieży i dorosłych odbędą się 6 i 8 kwietnia o 19.00 w naszym kościele. Osoby dorosłe prosimy o zabranie formularzy do wypełnienia od o. Marcina.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 1 gimnazjum, odbędzie się w niedziele, 17 kwietnia po Mszy godz. 16.00 w sali domu parafialnego.

9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

Skip to content