Zaznacz stronę

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2017
1. I niedziela Wielkiego Postu. Za 2 tygodnie rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Nauki będą na wszystkich Mszach niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o 8 rano i o 18.00. Będzie je głosił o. Krystian Biernacki, jezuita z Krakowa, pochodzący z Bytomia. Natomiast rekolekcje dla dzieci szkolnych będą od 13 do 15 marca i poprowadzi je o. Antoni oraz nowicjusz Bartłomiej. 
2. Jutro o 18.00 ks. Biskup Jan Kopiec udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwach także o chorym ks. Biskupie Gerardzie.
3. W środę, 8 marca Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy, by były zawsze kochane.
4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Józefa.
5. Nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiane jest w każdy piątek o godz. 8.30 i 17.30 dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odbywają się w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. 
6. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc Syrii. Zebraliśmy około 6 tysięcy złotych. Zapraszamy także do wspólnych modlitw za Syrię w każdy drugi piątek o 18.00.
W środę do puszek zebraliśmy około 800zł na pomoc misjonarzom z diecezji. Dziękujemy.
7. Wspólnota młodzieżowa Magis organizuje akcję o nazwie „Dla Ciebie Misiek”, polegającą na zbiórce zabawek dla śląskich szpitali oraz domów dziecka, zwłaszcza zabawek pluszowych, kredek, kolorowanek czy gier planszowych. Zabawki można przynosić w kolejne niedziele marca do zakrystii. Za wszelką pomoc, serdecznie dziękujemy.
8. Zbieramy dziś podpisy pod deklaracją poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej w obronie Małżeństwa i Rodziny. Inicjatywa przewiduje przedłożenie projektu aktu prawnego (rozporządzenia rady Unii Europejskiej) definiującego pojęcia małżeństwa, rodziny, życia rodzinnego w sposób zgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Podpisy pod deklaracją można składać w salce okrągłej przy wyjściu z kościoła.
9. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożej opieki na cały tydzień. 

Skip to content