Zaznacz stronę

    Rozpoczął się Okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa. Nie jest to już czas świąteczny, dlatego nie należy od początku Adwentu ozdabiać swoich domów dekoracjami bożonarodzeniowymi.
Msze św. roratnie w naszym kościele będą odprawiane: od poniedziałku do piątku, dla dorosłych o godz. 7.00, a dla dzieci o godz. 17.00. Zachęcamy rodziców, aby zaopatrzyli swoje dzieci w elektryczne, bezpieczne lampiony.
    Dziś po Mszy św. o godz 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 15.30 nieszpory.

    W poniedziałek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

    We wtorek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 8.00 Ks. bp. Gerard Kusz odprawi w naszym kościele Mszę św. w intencji górników, hutników i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w tej Eucharystii. O godz. 18.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nowenna.
W tym dniu o godz. 18.00 katecheza dla gimnazjalistów klasy I „c”, Gimnazjum nr3 i uczęszczających do innych szkół.

    W środę, 5 grudnia, o godz. 18.00 katecheza dla gimnazjalistów klasy I „a”

    W czwartek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z Komunią św.
W tym dniu, godz. 11.30 w kaplicy akademickiej Msza św. dla Klubu Inteligencji Katolickiej i sympatyków , połączona z konferencją pt. „czy tracimy wiarę”.
O godz. 18.00 katecheza dla gimnazjalistów klasy I „b”.

    W piątek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św., a po południu od godz. 16.30.

    W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 17.00 i 18.00.
O godz. 12.00 „Godzina łaski Matki Bożej”.

    W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
Na placu kościelnym można nabyć: prasę katolicką, opłatki i świece wigilijne „Caritas”.

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

Skip to content