Zaznacz stronę

AKTUALIZACJA 15.05.2020

Ile osób może przebywać w naszym kościele?
Od niedzieli, 17 maja
, zmienia się limit osób w kościołach – w tej chwili będzie to jedna osoba na 10 m2. W naszym niewielkim kościele oznacza to, że licząc wnętrze razem z przedsionkiem możemy zmieścić w sumie 50 osób. Cały czas prosimy, żeby siadać wyłącznie na miejscach oznaczonych białymi kartkami.

Prosimy o współpracę w przestrzeganiu tych zaleceń i o zrozumienie, jeśli nie uda się komuś wejść na Mszę, na którą się wybierał.

Pierwszeństwo dla tych, których intencja jest odprawiana
Będziemy chcieli starać się o to, by dać pierwszeństwo udziału we Mszy tym, których intencja jest odprawiana o konkretnej godzinie. Prosimy jednak, by przyjść do kościoła z wyprzedzeniem – 15 minut przed rozpoczęciem Mszy – lub zadzwonić wcześniej na numer parafii (797 907 850) z informacją, ile osób związanych z daną intencją zamierza przyjść. W ten sposób będziemy wiedzieć, ile jeszcze innych osób możemy wpuścić.

Prosimy siadać na zaznaczonych miejscach
Po wejściu do kościoła prosimy siadać na miejscach zaznaczonych białą kartką, aby zachować odpowiednią odległość od siebie nawzajem. Ułatwi nam to również codzienną dezynfekcję ławek, do której jesteśmy zobowiązani.

Obowiązek noszenia maseczki w kościele
Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami rządu w kościele obowiązuje wszystkich wiernych zasłanianie nosa i ust przy pomocy maseczki, chusty, szalika itp.

Przyjmowanie Komunii Świętej
W procesji komunijnej prosimy o zachowanie odpowiednich odstępów od siebie nawzajem.
Ze względów sanitarnych zalecamy przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Komunię należy spożyć na oczach księdza, który jej udziela.

Zgodnie z zaleceniami, chcąc przyjąć Komunię, należy odsłaniać sobie twarz w taki sposób, aby nie dotykać zewnętrznej strony swojej maseczki.

W sytuacji, kiedy niemożliwe jest przyjęcie Komunii w sposób sakramentalny, zachęcamy, by jednoczyć się z Jezusem poprzez Komunię duchową.

Wciąż pozostaje w mocy dyspensa Biskupa
Wciąż ważna jest dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w naszym kościele zachęcamy, żeby – korzystając z tej dyspensy – uczestniczyć we Mszy Świętej poprzez radio, telewizję lub internet.

Wciąż będą się odbywały transmisje internetowe z naszej parafii
Tak jak dotąd będą się odbywały transmisje internetowe ze wszystkich Mszy odprawianych w naszej parafii, oraz z nabożeństw i modlitw. Szczegółowy plan transmisji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Kościół będzie otwarty również podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie się odbywać w poniedziałki, środy i piątki po Mszy porannej od ok. 8:30 do 9:30 oraz we wtorki i czwartki – po Mszy wieczornej od ok. 18:30 do 19:30. Także podczas adoracji obowiązuje limit 30 osób w kościele oraz obowiązek noszenia maseczek.

Spowiedź
Okazja do spowiedzi w niedzielę będzie 15 minut przed każdą Mszą Świętą (dla uczestników tej Mszy) oraz dodatkowo między 14:00 i 15:30 (dla wszystkich chętnych).
W tygodniu również będzie możliwość spowiedzi przed każdą Mszą.
W razie potrzeby proszę też dzwonić na numer parafii, aby umówić się dodatkowo na spowiedź.
Spowiedź odbywa się w Sali Okrągłej. Osoby czekające na spowiedź prosimy, żeby stanęły na zewnątrz kościoła w odpowiedniej odległości od siebie.

Ze względu na szczególne okoliczności, gdyby ktoś nie miał w ogóle możliwości się wyspowiadać, można wyjątkowo skorzystać z nadzwyczajnej drogi pojednania, jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe.
Kiedy będzie znów możliwe skorzystanie ze zwykłej, sakramentalnej formy spowiedzi, należy wyznać grzechy odpuszczone w sposób nadzwyczajny.

W dalszym ciągu zawieszone są wszelkie spotkania odbywające się przy parafii
Mimo, że zostaje otwarty kościół, wszelkie spotkania grup formacyjnych, przygotowujących do sakramentów i wszelkich innych są nadal zawieszone.

Do odwołania nie będzie regularnych odwiedzin chorych z sakramentami. Ksiądz przyjdzie na wezwanie wyłącznie do osoby w niebezpieczeństwie śmierci.

Kancelaria parafialna będzie otwarta w ograniczonym wymiarze – przez godzinę dziennie: w poniedziałki, środy i piątki – od 11:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki – od 17:00 do 18:00.
W najbliższy piątek, 1 maja, kancelaria będzie nieczynna.
W pilnych sprawach, np. pogrzebów, prosimy dzwonić pod numer telefonu naszej parafii – 797 907 850.
Intencje mszalne również można zgłaszać telefonicznie.

 

Skip to content