Zaznacz stronę

Ponieważ polepszyła się znacznie sytuacja epidemiczna, nasz biskup Jan Kopiec przysłał list, w którym odwołuje na terenie diecezji gliwickiej dyspensę dotyczącą obowiązku udziału w Mszach Świętych w niedziele i święta nakazane.

Przypomina on zarazem, że wolne od tego obowiązku są w dalszym ciągu osoby, które w konkretnej sytuacji nie są w stanie uczestniczyć w niedzielnej lub świątecznej Mszy ze względu na własną chorobę czy opiekę nad chorą osobą, jak również ze względu na dolegliwości zdrowotne związane z podeszłym wiekiem lub poważną obawę przed chorobą. W takie sytuacji należy poświęcić odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie. Ze względu na takie osoby w dalszym ciągu będą dostępne transmisje internetowe z naszego kościoła.

W osobnym liście zostają odwołane wcześniej wydane przepisy dotyczące funkcjonowania parafii w obecnej sytuacji. Jakie wskazania w dalszym ciągu obowiązują? Mamy przestrzegać przepisów o liczbie uczestników liturgii i spotkań przy parafii; zakrywać maseczkami nos i usta w kościele; dezynfekować pomieszczenia i ręce; zachowywać dystans społeczny; dezynfekować konfesjonały.
W naszej parafii – aby uniknąć uciążliwego dezynfekowania konfesjonałów – spowiedź odbywała się w osobnej salce. Pozostaniemy przy tym rozwiązaniu do całkowitego zakończenia ograniczeń epidemicznych.

Pozostawimy również osobne procesje dla przyjmujących Komunię na rękę i do ust – ze względu na osoby, które obawiają się zakażenia.

Modlę się o całkowite zakończenie epidemii i Was wszystkich do takiej modlitwy zapraszam – o. Proboszcz.

 

Skip to content