Zaznacz stronę

1. Ponieważ dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po każdej Mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. W poniedziałek, 16 sierpnia Biskup Senior Jan Wieczorek obchodzi 40. rocznicę swojej sakry biskupiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. We wtorek, 17 sierpnia, przypada Uroczystość Św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej.

4. W przyszłą niedzielę będzie po raz kolejny gościł u nas o. Andrzej Gryz, jezuita pracujący w Homs w Syrii – w miejscu, które od kilku lat nasza parafia wspiera. Będzie głosił kazania dzieląc się z nami obecną sytuacją chrześcijan w tym kraju. Po każdej Mszy będzie też możliwość wsparcia finansowego duszpasterstwa w Homs.

5. Parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia. Wyruszymy spod naszego kościoła o godz. 7:30. W programie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w piekarskim sanktuarium, oraz Droga Krzyżowa w intencji parafii. Kończymy ok. godz. 15:00 Nieszporami, po których wyruszamy w drogę powrotną. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy. Nie są wymagane żadne wcześniejsze zapisy.

6. Odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w dzisiejszą niedzielę przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień (od godz. 8:00 do 16:00). Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Zdzisław Moskwa, Dariusz Sikorski i Maria Chmura. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content