Zaznacz stronę
 1. Od poniedziałku, 28 września, przyjmujemy już w kancelarii parafialnej wszystkie intencje mszalne na rok 2021. W imieniu jubilatów, którzy mieli dotąd czas zgłaszać swoje intencje, dziękujemy za zrozumienie.

 

 1. W październiku i listopadzie zapraszamy na katechezy dla dorosłych na temat:  „Czy każda Msza Święta jest taka sama?” – w poniedziałki po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18:45. Zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i wiedzy na temat Mszy Świętej zaprasza o. Maciej.

 

 1. Rodziców dzieci, które będą przyjmować Pierwszą Komunię w maju przyszłego roku, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we środę, 30 września, po wieczornej Mszy Świętej – w kościele.

 

 1. Najbliższy czwartek, 1 października, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

 

 1. Od czwartku przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

 

 1. W październiku – jako miesiącu różańcowym – ogłaszamy konkurs na ręcznie wykonany różaniec. Technika jest dowolna; ważne, aby materiały, z którego będzie wykonany różaniec, były trwałe, a samo dzieło nadawało się do pokazania na wystawie, która będzie powstawała w naszym kościele. Do udziału w konkursie zachęcamy szczególnie dzieci, ale mogą w nim też wziąć udział całe rodziny. Gotowe różańce można przynosić do zakrystii począwszy od 1 października do końca miesiąca. Różaniec powinien być podpisany: imię i nazwisko, klasa oraz szkoła – lub wszyscy członkowie rodziny, jeśli różaniec wykonany był wspólnie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi       na początku listopada.

 

 1. Również w czwartek, 1 października, na godzinę 17:00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Prosimy o przyjście na pierwsze spotkanie również jednego z rodziców. Odbędzie się ono w sali „parafialnej” w domu zakonnym.

 

 1. I jeszcze jedno spotkanie w najbliższy czwartek, na które zapraszamy singli – osoby otwarte na miłość. W programie: adoracyjna modlitwa o dobrego męża lub dobrą żonę – o godz. 18:30, a następnie warsztat pt. „Czy to na pewno ta osoba?” – od godz. 19:30.

 

 1. Najbliższy piątek, 2 października, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

 

 1. Najbliższa sobota, 3 października, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy  na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas całej diecezji i naszej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marta Jeziorska i Paweł Lepiarczyk. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.
Skip to content