Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza taca, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Natomiast po każdej Mszy na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski przed kościołem odbędzie się zbiórka  do puszek na rzecz uchodźców. Część zbiórki przeznaczona będzie na rzecz centrów dla uchodźców w Pakistanie oraz Iranie, a druga część na rzecz centrów prowadzonych przez Caritas dla uchodźców w Polsce.

2. W najbliższą środę, 8 września, zapraszamy Grupę Seniorów na Mszę o 8:00 rano oraz na wspólne spotkanie po Mszy.

3. Również we środę zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się po Mszy wieczornej w kościele.

4. Jeśli byłyby osoby zainteresowane przygotowaniem do wczesnej Komunii Świętej swoich dzieci, prosimy kontaktować się z s. Anną.

5. W najbliższy piątek, 10 września, zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie biblijne, które poprowadzi o. Proboszcz. Rozpocznie się ono po Mszy wieczornej, ok. 18:45, w kościele.

6. Również w piątek odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką planowaną  na 17-19 września. Rozpocznie się ono o godz. 17:00 w sali „kwadratowej” na pierwszym piętrze.

7. Trwa w całym Kościele rok Świętego Józefa. Z tej okazji zaproszeni jesteśmy do Kościoła Jubileuszowego, który w Bytomiu mieści się w parafii Świętej Rodziny na Bobrku. Wybieramy się tam wspólnie w sobotę, 11 września, aby powierzyć Bogu naszą parafię przez wstawiennictwo Św. Józefa. Nasza parafialna piesza pielgrzymka do Kościoła Jubileuszowego wyruszy o godz. 9:30. Powrót planowany jest na godz. 15:00.

8. Wszystkie chętne dziewczęta, które chcą należeć do wspólnoty Marianek zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00.

9. Dziecięco-młodzieżowy zespół muzyczny LATOROŚLE – działający przy naszej parafii – ogłasza całkiem nowy nabór do zespołu. Wiek kandydata nie gra roli. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać dla większej chwały Boga. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 września, po Mszy Rodzinnej o godzinie 11:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu dostępnym w zakrystii.

10. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego o. Krzysztof Pietruszkiewicz zaprasza chętne osoby do udziału w indywidualnych Ćwiczeniach Duchowych. Zgłoszenia – poprzez kontakt osobisty z o. Krzysztofem.

11. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

12. Od 13 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2022 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2022 zaczniemy przyjmować od 27 września.

13. 18 września obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji w niedzielę, 19 września, zapraszamy na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13:30 w ogrodzie przy kościele.

14.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Krystyna Kokorudz, Antonina Świerzy i Janina Migdalska. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content