Zaznacz stronę
 1. Dzisiejsza taca, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 1. Zgodnie z zapowiedzią, podczas tegorocznej kolędy wybieramy się do domów wyłącznie tych parafian, którzy zgłosili chęć przyjęcia odwiedzin kolędowych. Kolęda będzie się odbywać jeszcze 3 i 4 stycznia, a szczegółowy plan można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Z kolei parafian, którzy nie zdecydowali się na zaproszenie księdza do domu, zapraszamy na nabożeństwa kolędowe, których terminy również są podane w przedsionku i na stronie naszej parafii.
 1. 3. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem – od 10:00 do 12:00, natomiast 6 stycznia będzie zamknięta.
 1. W poniedziałek, 3 stycznia, obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, święto tytularne Towarzystwa Jezusowego. Prosimy zatem w tym dniu o szczególną modlitwę za nas, ojców z tego zakonu, pracujących pośród was.
 1. We środę, 4 stycznia, zapraszamy pary małżeńskie na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej – na kolejną konferencję z cyklu „Furtka pokory”.
 1. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze w tym dniu będą w porządku niedzielnym. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Odbędzie się też poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Natomiast po Mszy wieczornej odbędzie się modlitwa adoracyjna „o dobrego męża / o dobrą żonę” na którą zapraszamy szczególnie osoby samotne otwarte na miłość. Potrwa ona do godz. 19:30.
 1. Również we czwartek po raz kolejny zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w stronę bytomskiego Rynku. Nasza parafia należy do grupy, która rozpoczyna orszak z ul. Dworcowej, przy Dworcu Kolejowym. Tam gromadzimy się o godzinie 14:30. Ponieważ należymy do Grupy Żółtej, dobrze jest mieć w swoim ubiorze jakiś element koloru żółtego. Dzieci uczestniczą w Orszaku pod opieką rodziców.
 1. Najbliższy piątek, 7 stycznia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. W sobotę, 8 stycznia, zapraszamy na przeniesioną z 1 stycznia Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi – o godz. 9:00. Przed tą Mszą – o godz. 8:30 – zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 1. W przyszłą niedzielę, 9 stycznia, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tym dniu po raz kolejny będziemy gościć w naszej parafii księdza Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, który będzie głosił kazania na wszystkich Mszach. Po każdej Mszy będzie można wesprzeć Wspólnotę datkami zbieranymi do puszek.
 1. Wyjazd do Cieszyna na Jasełka planowany jest na 16 stycznia. Dzisiaj po Mszach Świętych można zgłaszać chęć wyjazdu w przedsionku kościoła.
 1. W styczniu nie będzie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 lutego.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Piotr Machura. Powierzajmy go Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content