Marianki

Utworzono: 25.05.2010 Autor: Proboszcz

    
Nieco historii...

    W naszej wspólnocie są też dziewczęta, które poprzez poznawanie TAJEMNICY MARYI pragną jeszcze mocniej przybliżyć się do Boga. To Grono Dzieci Maryi zwane też popularnie Mariankami. Naśladowanie Maryi pomaga im budować świat BOŻY.
Dziewczęta wiedzą, że każdy dobry człowiek jest dla świata - w każdym czasie - łaską samego Boga. Stając się Służebnicami Maryi wierzą w DOBRO w każdym człowieku.
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (święto dziewcząt, a zwłaszcza marianek) niektóre dziewczynki wstępują do Grona Dzieci Maryi. Odtąd jako marianki pragną naśladować Matkę Jezusa, przedstawiać Jej swoje prośby i problemy, radości i smutki. W tym dniu składają także przyrzeczenie starsze marianki i wtedy otrzymują medalik ze wstążką w innym kolorze.
  Marianki uczestniczą we Mszy św. ze sztandarem na uroczystościach parafialnych. Są na wszystkich nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. Szczególnym i zarazem jednym z najpiękniejszych miesięcy w kalendarzu Dziecka Maryi jest maj. W tym miesiącu każda marianka przychodzi codziennie do kościoła i uczestniczy w nabożeństwie majowym. Pod koniec sierpnia marianki uczestniczą w uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Życie marianek to nie tylko modlitwa i obowiązki, ale także zabawy i rozrywki.

Czytaj więcej...