Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia na 29. Niedzielę Zwykłą – 20 października 2019

Utworzono: 19.10.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone tydzień temu do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 2477,95 zł.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. W związku z tym dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele misyjne.

3. Przez cały październik modlimy się wspólnie różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

4. Ponieważ w sobotę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które znosi obchody Pierwszej Soboty Miesiąca, nie będzie w tym dniu Mszy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi. Dlatego spotkanie Żywego Różańca oraz Msza w intencji członków tej wspólnoty odbędzie się wyjątkowo już w najbliższy wtorek, 22 października, o 16:30. Podczas tej Mszy nastąpi uroczyste przyjęcie do Żywego Różańca nowych członków, a po Mszy – zmiana tajemnic różańcowych.

5. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła.

6. Dziś po każdej Mszy Świętej można nabyć znicze Caritas oraz wkłady do zniczy, które rozprowadza młodzież z duszpasterstwa Magis. Dochód będzie przeznaczony na Caritas oraz na dofinansowanie rekolekcji zimowych naszej młodzieży. Przy placu kościelnym można się również zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego i kalendarze na 2020 rok.

7. Za tydzień przyjedzie do naszej parafii pan Marcin Żukowski – animator wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletni wolontariusz Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10. roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.  

8. W ramach Forum Rodziny będziemy gościć w naszej parafii ks. profesora Marka Dziewieckiego, który był już u nas w ubiegłym roku. Wygłosi on rekolekcje dla osób zainteresowanych małżeństwem, a więc dla tych, którzy chcą lub planują zawrzeć związek lub żyją już w małżeństwie, ale także dla tych, którzy zostali porzuceni przez współmałżonka. Kazania rekolekcyjne będą wygłoszone podczas Mszy Świętych w dniach od 9-go do 11-go listopada. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na specjalnej stronie internetowej: forumrodziny.pl

Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą – 13 października 2019

Utworzono: 14.10.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich.

2. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00. Zapraszamy również do przyłączenia się do Róż Różańcowych działających przy naszej parafii.

3. We środę, 16 października, zapraszamy na comiesięczne spotkanie grupy seniorów. Rozpocznie się ono o godz. 8:00 Mszą Świętą w ich intencji.

4. Duszpasterstwo Małżeństw działające przy naszej parafii oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zapraszają na „Drugie Forum Małżeństwa i Rodziny”. Tegoroczny temat brzmi „Ku wolności”. Bóg nas stworzył po to, byśmy żyli w wolności dzieci Bożych, a wolni są Ci, którzy kochają. Mamy sami być wolnymi, by kochać, mamy pomagać naszym bliskim w małżeństwach i rodzinach. Nawet Ci, którzy tu i teraz są w wielkich kryzysach, mogą z nich wyjść – z pomocą Boga jest to możliwe. Zapraszamy zarówno tych szczęśliwych, którzy chcą być jeszcze szczęśliwi, jeszcze bardziej wolni w miłości, jak i tych, którym jest trudno żyć, którzy sami czują, że za mało kochają, albo są za mało kochani przez bliskich, bo są w kryzysie. Zaczynamy w sobotę, 19 października: o 16:30 – randka małżeńska i narzeczeńska wraz z Mszą Świętą; o 19:30 – koncert Chóru Gospel „Z Miłości”. Pozostałe wydarzenia odbędą się w dniach 9-11 listopada – szczegóły na plakatach, stronie internetowej www.forumrodziny.pl i facebook’u.

5. W przyszłą niedzielę małżonków pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem zapraszamy na comiesięczne spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw – o godz. 17:00 w sali pod kościołem.

6. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła.

7. Przy placu kościelnym oraz w zakrystii są do nabycia znicze „Caritasu”. Wpływy z ich sprzedaży przeznaczone są na cele charytatywne. Można też zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2020. Zapraszamy również do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą – 6 października 2019

Utworzono: 27.09.2019 Autor: Proboszcz

1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

2. Klasy siódme zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą środę (9 X): dziewczęta na godz. 17:00, a chłopców na godz. 18:00 – do sali „kwadratowej”.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na comiesięczne spotkanie – również we środę (9 X). Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 18:00, a po Mszy spotykamy się w kościele.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się obchody upamiętniające pobyt błog. ks. Jerzego Popiełuszki w Bytomiu. Odbędzie się m.in. uroczysta Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – we wtorek (8 X) o godz. 18:30. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę (13 X) w 102. rocznicę zakończenia objawień fatimskich na wszystkich Mszach o. Wojciech wygłosi okolicznościowe kazania. Po każdej Mszy będzie możliwość zapisania się do wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. W tym dniu odprawione zostanie nabożeństwo fatimskie. Ponieważ zostanie ono połączone z różańcem, dlatego wyjątkowo rozpocznie się już o godz. 17:15

6. Osoby zainteresowane modlitwą o dobrego męża albo o dobrą żonę zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 19 października, o godz. 19:00; można też skontaktować się z ojcem Jerzym.

7. W programie Drugiego Forum Rodziny, które odbędzie się w naszej parafii, przewidziana jest „Randka małżeńska i narzeczeńska”: w sobotę, 19 października, od godz. 16:30 do 19:30. Także 19 października o godz. 19:30 odbędzie się w kościele koncert zatytułowany „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Więcej informacji: na plakatach i na stronach internetowych.

8. Chętnych do śpiewu zapraszamy chóru „Francesco” przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkania chóru odbywają się we wtorki o godz. 18:30. Szczegóły – na plakacie.

9. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy do puszek datki na potrzeby Caritas naszej diecezji i naszej parafii.

10. Natomiast za tydzień przypada XIX Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich. Biskupi skierowali do nas list pasterski zachęcający do wsparcia tego dzieła. Można go przeczytać na tablicy w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.