Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu – 1 grudnia 2019

Utworzono: 03.12.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziś przypada Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Będziemy się przygotowywać nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale również na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Od 2 grudnia zapraszamy na Msze święte roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie Pierwszy Piątek Miesiąca – w tym dniu Msza roratnia zostanie odprawiona o 16:30.

2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Dlatego taca zebrana dzisiaj będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać.

3. Kolejne spotkanie na temat medytacji i kontemplacji ignacjańskiej odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek zamiast w poniedziałek; godzina pozostaje bez zmian: 18:45.

4. We środę, 4 grudnia, zapraszamy na Barbórkową Mszę Świętą w intencji górników na godz. 8:00.

5. Również we środę, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na kolejne comiesięczne spotkanie – po Mszy Świętej o godz. 18:00.

6. W czwartek, 5 grudnia, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu jak zwykle odwiedzimy naszych chorych z Komunią Świętą. Z kolei o godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W piątek, 6 grudnia, przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi w tym dniu będzie przed Mszami rano oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę o 16:30. Będzie to Msza roratnia.

8. Najbliższa sobota, 7 grudnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Również w sobotę wyrusza parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa i Góry Kalwarii. Zbiórka uczestników – o godz. 6:00 w kościele.

10. Tego samego dnia osoby uczestniczące w różnych terapiach, grupach AA, jak również uczestników i zainteresowanych warsztatami „12 kroków dla chrześcijanina” i „HALT” zapraszamy na modlitewne skupienie pod nazwą „Adwentowe oczekiwanie” – od godz. 9:00 do 12:30. Skupienie poprowadzi ojciec Andrzej Migacz z Krakowa.

11. Natomiast w tę samą sobotę wieczorem na Mszę o godz. 18:00 zapraszamy Marianki, które będą składać lub odnawiać swoje przyrzeczenia.

12. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy o godz. 11:00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Z kolei od 12:00 do 12:30 odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski”.

13. Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 51 przygotował sianko wigilijne, które będzie rozdawał 8 grudnia po każdej Mszy Świętej, a uzyskane pieniądze przekaże dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w ramach projektu „Pomoc dla szkół w dolinie Bakaa”.

14. W przyszłą niedzielę będzie również zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

15. Wspólnota Seniorów naszej parafii zaprasza osoby chore i słabujące, ludzi w podeszłym wieku jak również emerytów i rencistów na Mszę Świętą, podczas której będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych, w sobotę, 14 grudnia o godz. 9:00. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.

16. Są już do nabycia opłatki oraz świąteczne świece „Caritasu”, jak również kalendarze na 2020 rok. Dziś po każdej Mszy Świętej można się też zaopatrzyć w kartki świąteczne z naszą szopką. Dostępne są cztery wzory, w tym dwa w wersji śląskiej.  

Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą – 24 listopada 2019

Utworzono: 24.11.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziękujemy o. Czesławowi Tomaszewskiemu za podzielenie się z nami świadectwem pracy jezuickich misjonarzy. Zachęcamy do wsparcia misyjnych dzieł Prowincji Polski Południowej jezuitów, do której należymy. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w nowe wydanie „Biuletynu Misyjnego” oraz kalendarz misyjny na przyszły rok.

2. Wdzięczni rodzice i grupa charytatywna składają serdeczne podziękowania za wszelkie modlitwy i zbiórkę funduszy na sprzęt i rehabilitację dla naszego parafianina Michała Koniecznego. Zebraliśmy 7641,67 zł i 20 euro.

3. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zapraszamy, by „Zostać Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego”. Akcja  „Wylosuj Anioła” polega na przygotowaniu kartki dla dziecka z oddziału onkologicznego. Kartki zostaną wysłane na adres fundacji, a następnie trafią do dzieci. Wspólne robienie kartek rozpocznie się dzisiaj (24 XI) o godz. 15:00 w Sali Parafialnej domu zakonnego (wejście od ul. Skłodowskiej-Curie). Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Prosimy przynieść ze sobą potrzebne przybory i artykuły papiernicze.  

3. Ojciec Maciej Konenc zaprasza na kolejne spotkanie na temat nauki medytacji i kontemplacji biblijnej – w poniedziałek o 18:45, natomiast ojciec proboszcz zaprasza na spotkanie grupy biblijnej – jak zwykle w piątek o 18:45. Oba spotkania odbędą się w Sali Parafialnej przy domu zakonnym – wejście od ul. Skłodowskiej-Curie.

4. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Niepokalanowa odbędzie się w piątek, 29 listopada, o godz. 16:15 w Sali Parafialnej.

5. II Nocne Czuwanie Dla Młodzieży odbędzie się w nocy z 29 na 30 listopada (z piątku na sobotę) w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych. Szczegóły można znaleźć na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

6. Za tydzień przypada Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Będziemy się przygotowywać nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale również na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Od 2 grudnia zapraszamy na Msze święte roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

7. Przyszła niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Dlatego taca zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą – 17 listopada 2019

Utworzono: 18.11.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziękujemy wszystkim organizatorom i wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i siły, przygotowując Forum Rodziny, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w naszej parafii.

2. W ostatnim czasie zostały odnowione witraże w prezbiterium naszego kościoła oraz przygotowane nowe oświetlenie z tyłu witraży, które lepiej wydobywa ich piękno. Dziękujemy anonimowym ofiarodawcom, dzięki którym możliwe było wykonanie tych prac.

3. W środę, 20 listopada, zapraszamy na comiesięczne spotkanie grupy seniorów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 8:00 Mszą Świętą w ich intencji.

4. W sobotę, 23 listopada, zapraszamy osoby samotne i potrzebujące na comiesięczne spotkanie, które odbędzie się o godz. 13:00 w Sali Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, będzie gościł w naszej parafii o. Czesław Tomaszewski, odpowiedzialny za misje prowadzone przez polskich jezuitów i podzieli się z nami owocami ich pracy. Będziemy mogli w tym dniu wesprzeć misjonarzy z naszego zakonu.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy by „Zostać Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego”. Akcja  „Wylosuj Anioła” polega na przygotowaniu kartki dla dziecka z oddziału onkologicznego. Kartki zostaną wysłane na adres fundacji, a następnie trafią do dzieci. Wspólne robienie kartek rozpocznie się o godz. 15:00 w Sali Parafialnej domu zakonnego (wejście od ul. Skłodowskiej-Curie). Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Prosimy przynieść ze sobą potrzebne przybory i artykuły papiernicze.  

7. Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza na bezpłatne badanie cyfrowej mammografii dla pań w wieku od 50 do 69 lat, które odbędzie się na bytomskim Rynku w dniach od 19 do 21 listopada. Szczegóły można znaleźć na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

8. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o planowanym spotkaniu Prezydenta Bytomia z mieszkańcami Śródmieścia, które ma się odbyć w poniedziałek, 18 listopada o godz. 16:00. Z Urzędu Miasta otrzymaliśmy wiadomość, że zmienia się miejsce tego spotkania i odbędzie się ono w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Żeromskiego 26.

9. II Nocne Czuwanie Dla Młodzieży odbędzie się w nocy z 29 na 30 listopada (z piątku na sobotę) w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych. Szczegóły można znaleźć na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

10. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy środki na rzecz naszego parafianina Michała Koniecznego, który jest niepełnosprawny od dziecka.