Zespół Katharsis

Utworzono: 26.05.2010 Autor: Administrator Odsłony: 7039

  Zespół KATHARSIS powstał we wrześniu 2003 roku. Jego początki można by datować na parę miesięcy wcześniej, jednak ze względu na duże przetasowania składu oficjalnie uznajemy wrzesień za początek istnienia KATHARSIS. Utworzenie zespołu było związane z przygotowaniem oprawy muzycznej ślubu znajomych. Od tego wszystko się zaczęło. Poczuliśmy pragnienie grania i śpiewania na chwałę Bożą, a jednocześnie rozwijania swoich umiejętności. Śpiewaliśmy więc i do tej pory śpiewamy na mszach młodzieżowych na godzinę 9:30 w niedzielę. Uczestniczymy też zespołowo w mszach dla młodzieży z okazji pierwszych piątków miesiąca.Możemy poszczycić się licznymi występami na terenie Bytomia. Śpiewaliśmy i graliśmy w bytomskich parafiach, m.in.: parafia Św. Anny, parafia NMP, parafia Św. Trójcy. Mieliśmy okazję umilić przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia więźniom zakładu karnego w Bytomiu. Zaproszono nas też na kolędowanie do ZSZ przy ul. Wrocławskiej oraz na jasełka organizowane przez uczniów szkoły specjalnej w parafii Św.Trójcy.

Przygotowaliśmy też wiele spotkań modlitewnych i koncertów w naszej parafii NSPJ m.in.:

  • Zaduszki

  • Koncert kolęd

  • 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II

  • Podziękowanie za cały pontyfikat Jana Pawła II

  • Apel Jasnogórski czyli wspólne śpiewanie z Katharsis.

W dniach od 24-26 czerwca 2005 roku uczestniczyliśmy w XVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Cantate Deo zorganizowanego w Gliwicach Sośnicy po 8 latach przerwy. Udało nam się wygrać kategorię ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY. Było to dla nas nieoczekiwane i wielkie wyróżnienie, gdyż był to pierwszy konkurs w historii naszego zespołu.

Dzięki wsparciu Ojca proboszcza T.Kukułka i o.Z.Skrzymowskiego oraz naszych drogich parafian mogliśmy zakupić klawisze dla naszego zespołu. Kolejne nasze plany to nagranie płyty. Mamy nadzieję, że ziści się to pragnienie w niedalekiej przyszłości.

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności, szkolić głosy i udoskonalać grę na instrumentach. Jeśli pragnąłbyś przyłączyć się do nas serdecznie zapraszamy. Czekamy na Ciebie po każdej Mszy młodzieżowej.