Klub Inteligencji Katolickiej

Utworzono: 25.05.2010 Autor: Proboszcz Odsłony: 4990

        Pani Prezes                                               Zarząd 

   

Sekcja w Bytomiu zaprasza chętnych do uczestnictwa w naszym Klubie Pragniemy zapoznać zainteresowanych - i nie tylko - z historią i zakresem naszej działalności. A więc: Klub powstał w roku 1981 jako sekcja KIK w Katowicach, dzięki życzliwości oraz serdecznej pomocy oo. Jezuitów, którzy udostępnili członkom Klubu lokal przy Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, obejmując równocześnie opiekę duszpasterską nad nami. W ostatnim okresie opiekunem-kapelanem był o. Zbigniew Górecki S.I., który przekazał od nowego roku działalności (X/2000 - VI/2001) opiekę nad Klubem o. Maciejowi Konencowi S.I.

Jako społeczne katolickie stowarzyszenie - nasz Klub - zakres działalności ma szeroki i obejmuje takie zagadnienia jak:

* Zapoznanie się ze społeczną nauką Kościoła, 

* Wpływ na kształtowanie osobowości przez pogłębianie formacji religijnej,

* Kształtowanie świadomości: wrażliwości społecznej, zagadnień moralnych, obowiązków wychowawczych, patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych,

* Towarzyskie spotkanie klubowe.

Zebrania klubowe odbywają się w każdy czwartek o godz.17.00 w lokalu klubu, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych a przede wszystkim samotnych, którzy chcieliby z nami połączyć swe życie i czas oraz spędzić pożytecznie i przyjemnie wiele wspólnych chwil przez udział w:

* comiesięcznej Mszy świętej odprawianej w intencji członków Klubu oraz ich rodzin,

* w wykładach (katechezach),

* omawianiu tekstów Encyklik, Katechizmu Kościoła Katolickiego,

* uroczystościach kościelnych, narodowych,

* organizowanych rekolekcjach zamkniętych,

* organizowanych pielgrzymkach i wycieczkach.

Bierzemy również udział w organizowanych przez wojewódzki oddział KIK w Katowicach "Dniach Kultury Chrześcijańskiej".

Nasze koleżeńskie spotkania, które łączą nasze przyjaźnie obejmują takie imprezy jak np.: opłatek, święcone, spotkanie sylwestrowe itp., gdzie spędzamy czas w serdecznej pogodnej i przyjacielskiej atmosferze, które pozostają nam długo w naszej pamięci.

Kochani - jeśli szukacie życzliwości, drugiego człowieka, jesteście samotni, przyjdźcie do nas, przyjmiemy was z otwartymi ramionami i gorącym sercem - czekamy na Was!!!

 

W imieniu członków Klubu

Maria Strzelczyk

(Przewodnicząca)

Powrót